İzmir Baskı Beton

Doğaya zarar vermeyen duvar Baskı betonu

İzmir Baskı Beton

İzmir’de baskı beton işini yapan öncü firmalardan biriyiz. Baskı beton, beton atıldıktan sonra yüzeye kalıpların döşenmesiyle yapılan şekillerdir. Baskı beton diyince akla İzmir Baskı Beton gelir. İzmir Baskı beton uygulamalarında tüm yerler için zemin kaplamak için birebirdir. Önemli özelliklerinden biride taşlar tek tek döşenmiş gibi görünür oysaki burada baskılı beton teknolojisi kullanılıyor. Bir sürü renk ve desenlerde yapılıyor, granit gibi görünüm bile veren baskı beton bir sürü seçenek sunuyor müşterilerine.

Baskı beton demek yere beton atmak gibi düşünmemek gerek heykel traşlar gibi sanatçılık gerektiren bir iştir. İzmir Baskı Beton; baskı betonla alakalı tüm işleri ve süslerini İzmir’ in bütün ilçelerinde mahallelerinde her yerde baskı beton işlerini yapıyor.

Baskı beton uygulamalarının günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan olmasında uygulama kolaylığı, ekonomikliği ve uzun ömürlü olması etkilidir. İzmir baskı beton ekibi olarak uzun yıllardır bu işi yapmaktayız ve gerçekten de yaptığımız iş hemen her tür övgüyü sonuna kadar hak etmektedir. Çünkü yapılan uygulamalar hem çevreyle uyum içerisinde olmakta hem de çok uzun ömürlü olmaktadır. Böylece ikide bir zemin ya da duvar kaplama işleriyle uğraşmamaktasınız.

İzmir Baskı Beton

Yapmış olduğumuz bütün işleri garantili olarak yapıyoruz ve hiçbir müşterimize mağduriyet yaşatmıyoruz. Baskı beton uygulamaları türlerinden birçok özelliği sayesinde açık ara farkla ayrılmaktadır. Birlikte çalıştığımız ekibin tamamı profesyonel kişilerden meydana gelmektedir. Bu uygulamayı zaten kesinlikle bilmeyen kişilere yaptırmayınız. Çünkü uygulamanın uzun ömürlü olmasında en etkili olan etken, uygulamanın aşamalarının doğru yapılmasıdır. Aşamalardan herhangi birinde yapılacak hata bazen tüm çalışmayı işlevsiz ve kalitesiz bir hale getirebilmektedir.

İzmir baskı beton ekibimiz bu noktada tamamen işini bilen kişilerden oluşmaktadır. Yapacağımız işin her bir aşamasını o alanda uzman kişiler gerçekleştirmektedir. Yaptığımız işe garanti verebilmemizdeki en büyük etkende profesyonel bir çalışma yapmamızdan kaynaklanmaktadır. Biz işimizi severek ve ciddiye alarak yapıyoruz. Bu yüzden yaptığımız işe de sonuna kadar güveniyoruz. Yaptığımız işin kalitesinden dolayı sadece İzmir’den değil birçok çevre illerden de iş teklifi alıyor ve yapıyoruz. Kaliteli hizmet anlayışımız sayesinde bu işi yapan firmalar arasında en çok tercih edilen bir firma olmaktayız.

İzmir Baskı Beton Uygulama Alanları Nelerdir?

Uygulaması kolay fakat kesinlikle profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi gereken baskı betonun birçok uygulanma alanı bulunmaktadır. Aklınıza gelebilecek hemen her tür zemine ve duvara uygulama yapılabilmektedir. İzmir baskı beton uygulama alanları arasında mutfak, banyo, koridor, balkon, teras, garaj, bahçe duvarı, havuzlar ve kaldırımlar yer almaktadır. Bunların haricinde yine kamu binalarında, hastanelerde ve daha birçok alanda uygulama imkanı bulunmaktadır.

Özellikle dayanıklılığı, uzun ömürlü ve ekonomik olması bu uygulamayı en cazip kılan yanları olmaktadır. Bu özelliklerinin yanında yine birçok farklı deseni ve renginin olması tercih edilme sebepleri arasında olmasını sağlamaktadır. Firma olarak baskı beton uygulamalarını nasıl gerçekleştirdiğimizi şimdi sizlere aşama aşama anlatacağız.

Eğer baskı beton uygulaması yaptırmaya karar verdiyseniz, bu aşamada biz müşterilerimizle hemen her tür detayı konuşuruz. Sonrasında üzerinde uzlaşılan hemen her detayı bir anlaşma metnine dökeriz. İzmir baskı beton anlaşma sayesinde bütün detaylar şeffaf bir şekilde yazıya dökülür ve her iki tarafa da imzalı nüshalarından teslim edilir. Böylece biz müşterimizle ne anlaşmışsak aynı şekilde teslim edeceğimizi söz vermiş oluruz. Yani kesinlikle firmamızla anlaşılan uygulamanın dışında farklı bir durum meydana gelmemektedir.

Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için her şeyden önemlidir. Bu yüzden yaptığımız her işi garantili ve şeffaf bir şekilde yapıyoruz. Anlaşma metninde yapılacak işin her bir aşaması ve uygulama alanı büyüklüğüne göre tutacağı fiyat dahi belirtilmektedir. Bu sayede müşterilerimiz birçok firmada yaşanan, sonradan fiyat değişme sürprizleri ile karşılaşmamaktadırlar. Biz yine bu anlaşma metninde hemen her tür uygulama içeriğini ve ödeme planını yazıya dökmüş oluyoruz. Bunların haricinde yine baskı beton uygulamasının bakımı ile ilgili hemen her tür bilgi bu anlaşma içerisinde yer almaktadır.

Saha Çalışma Aşaması

Anlaşma aşamasının gerçekleşmesinden sonra artık saha ekibimiz işe başlamaktadır. İzmir baskı beton saha çalışması ekibimiz ilk olarak uygulama yapılacak zeminin etüt çalışmalarını halletmektedir. Çünkü baskı beton uygulamaları için iyi bir zemin etüdü olmazsa olmazlardandır. Zeminde bulunan çakıl, taş, toprak, ot, çalı gibi her tür olumsuz etkenler temizlenmektedir. Eğer hala zemin istenilen seviyeye gelmezse, gerekli görülen yerlere 4 inçlik granül taşlarla dolgu yapılmaktadır. Zemin baskı beton düzgün olması drenaj sıcaklığının yakalanması içinde çok önemli olmaktadır.

Bu aşamada artık her tür zemin çalışmalarının tamamlanmasından sonra formların ayarlanması yapılmaktadır. Beton kalıplar ahşap ya da metal kazıklar yardımıyla zemine oldukça sağlam olacak şekilde sabitlenmektedirler. Bu aşama kesinlikle uzmanlık gerektiren bir aşama olup, formların çok iyi ayarlanması beton dökme işlemi sonrasında kolayca çıkmasını sağlamaktadır. İyi ayarlanmış formların kenar ve köşeleri düzgün olacağı için drenaj sıcaklığının yakalanması daha kolay olacaktır.

BASKI BETON NEDİR ?

Baskı beton, çok çeşitli seçeneklere sahip, kültürel, antik ve tarihi bir görünüm sağlayan, granit ve diğer doğal taşlardan yapılan bir zemin baskısıdır. Sağlamlığı, kullanışlı oluşu ve kalitesi ile öne çıkan bir baskı beton modelidir. Kolay kolay yıpranmayan, oldukça uzun süre kullanılabilen, çökme-kırılma, tahrip olma ve biçimsizleşme görülmeyen bir yapısı vardır. Geniş bir desen yelpazesi bulunan baskı beton birçok insan tarafından tercih edilir hale gelmiştir.

BASKI BETON NEREDE KULLANILIR?

 • Park ve bahçelerde,
 • Yürüyüş yollarında,
 • Otantik cafelerde,
 • Alışveriş Merkezlerinde,
 • Peyzaj mimarisi kapsamında; kent içlerinde,
 • Tarihi-turistik alanlarda,
 • Caddeler,
 • Otoparklar,
 • Okullar,
 • Hastane bahçeleri,
 • Lunaparklar,
 • Havuz kenarları,
 • Geleneksel görünümü olan otellerde,
 • Duvarlarda,
 • Sahillerde kullanılabilir.

Baskı betonun  en önemli özelliği ise bir puzzle görünümü yaratmasıdır. Ancak baskı betonun puzzle gibi parçalardan oluşan bir yapısı yoktur. Bu nedenle kırılması, parçalara ayrılması, çatlaması çok uzun yılları alan bir süreçle gerçekleşebilir.

Arnavut kaldırımları gibi parçalardan oluşmadığı için, taşların arasından çeşitli otlar bitmez. Baskı betonun önemi de burada açığa çıkar zaten. Arnavut kaldırımı görünümü sağlayıp; Arnavut kaldırımından daha sağlam olmasıdır.

❝ Baskı beton malzemesi, güneşten etkilenip solmaz! 

Diğer önemli bir nokta da; TEMİZLİK.

 • Tek parça, blok halinde olan beton baskıda zemin yüzeyi dümdüzdür. Herhangi bir eğrilik söz konusu olmaz. Ayrıca kendi doğal yapısı nedeniyle leke tutmaz ve temizliği çok kolaydır.

❝ Baskı beton, kaydırmaz özelliğe sahiptir. ❞

Baskı Beton Cilası Nedir ve Neden Kullanılır?

Baskı beton cilası, zeminin parlak görünmesini sağlamakla beraber aşınmasını önler ve daha dayanıklı hale gelmesini sağlar. Betonun temizliğini kolaylaştırır. Ayrıca cila, baskı betonun ömrünü de uzatmaktadır. Baskı beton cilası sayesinde renk yoğunluğu sağlanır

Yüzey sertleştirici işlemi yapılmış zeminlerde de baskı beton cilası kullanılır.

Baskı beton cilası, dışarıdan gelecek her türlü darbelere karşı zemini korur ve güçlenmesini sağlar. Diğer yandan kirlenmeye karşıdır ve toz tutmaz bir form kazanır.

Baskı Beton Cilası İki Çeşittir:

 1. Çift Kompenentlı Baskı Beton Cilası: Yüksek işlevselliğe sahip, beton cilasıdır. Metoseal  Renox 205S çift kompenentlı bir ciladır. Ultraviyole ışınlarından az etkilenir, kırılma, çatlama ve aşınmayı önler.
 2. Tek Kompenentlı Baskı Beton Cilası: Çift kompenentlı gibi aşınmaları önleyici bir yapısı vardır. Uygulaması kolaydır. İçinde bulunan solvent sayesinde çok çabuk kurur. Tek bileşenlidir.

Baskı Beton Kalıpları Nelerdir?

Baskı beton kalıpları kullanım amacına ve şekline göre isimlendirilir. Baskı beton kalıplarını tercih edecek olan kişiler de kullanacakları amaç doğrultusunda seçimlerini yaparlar. En çok kullanılan 10 baskı beton kalıbını sizlere anlatacağız. Zaten bunların bir kısmı ile karşılaşma olasılığınız oldukça yüksek. Belki bir alışveriş merkezinde otururken; belki de bir şehir parkından geçerken mutlaka karşılaşmışsınızdır.

BASKI BETON KALIPLARI NEREYE UYGULANABİLİR?

İç Mekanlar: Restaurantlar, Cafeler, Müzeler, Sergiler, Fabrika, Mağaza, Alışveriş Merkezleri, Villalar…

Dış Mekanlar: Şehir meydanları, Kaldırımlar, Otoparklar, Havuzlar, Yollar, Yürüme Yolları, Site biçimindeki konutların bahçe ve çevresine…

Düzensiz Örgü Baskı Beton Kalıbı:

Düzensiz örgü, farklı geometrik şekillerin bir örgü biçiminde iç içe geçmesiyle meydana gelir. İçerisinde farklı boyutlarda kare ve dikdörtgen şekiller vardır. Genel olarak uzun ve geniş kaldırımlar, yürüyüş yolları için tercih edilir. Ancak isteğe bağlı olarak istenilen her yerde kullanılabilir. Belediyeler de, peyzaj çalışmalarında düzensiz baskı beton kalıbını kullanmaktadırlar.

Walkway Slate Baskı Beton Kalıbı:

Walkway slate baskı kalıbı, geçitlerde ve bazı yürüyüş yollarında tercih edilir. Yine kare ve dikdörtgenlerden oluşur. Ayrıca bu beton baskı kalıbının üstü hafif rüzgarlı bir havayı andırır. Eskitilmiş, antik ve sade bir görünümü vardır.

London Cobble Baskı Beton Kalıbı:

Taşların ebatı biraz daha küçüktür. Arnavut kaldırımı biçiminde olan London Cobble ile, farklı dizaynlarla değişik desenler yaratılabilir. Baskı beton kalıplarından sıklıkla kullanılan örneklerindendir. Daha çok meydanlar ve meydanlara açılan yollarda kullanılan bir baskı beton türüdür. Diğer yandan dekoratif amaçlı cafe içlerine ve teras dizaynlarında sıklıkla kullanılır.

Santa Barbara Tile Stamp Baskı Beton Kalıbı:

Sekizgen, kare ve dikdörtgenlerden meydana gelen bir baskı beton türüdür. Bir kare ve etrafını çevreleyen dört adet sekizgenin meydana getirdiği en dış çeperin ise dikdörtgenlerle sınırlandırıldığı sık kullanılan baskı betondur. Dekoratif açıdan estetik görünümü sebebiyle kaldırım ve çevre düzenlemelerinde sıklıkla kullanılır. Onun dışında toplu konutlarda ve sitelerde kullanılır.

Yelpaze Baskı Beton Kalıbı:

Arnavut taşlarının bir araya gelerek yelpaze görünümü oluşturan modellerini hepimiz biliriz. Sıklıkla dar sokaklar ve bazı meydanlarda kullanılır. Bu görünümün baskı beton kalıplarıyla da yansıtılabilir olduğunu bilmelisiniz. Yelpaze biçimindeki beton baskı kalıplarıyla gözünüze hitap eden, estetik alanlara kavuşabilirsiniz.

Balık Sırtı Baskı Beton Kalıbı:

Balık sırtı baskı kalıbı modelinde, dikdörtgen şekiller sağlı sollu bir biçimde dizilir. Yine ciddi bir kullanım alanına sahip bu model, kaldırımlarda sıklıkla kullanılır.

Kayrak Baskı Beton Kalıbı:

Kayrak baskı kalıbı, sizi bir deniz kenarında ya da okyanus kıyısında olma hissi verir. Çakıl taşları görünümü nü andıran bu model, daha çok havuz kenarlarında  kullanılır. Ancak kayrağın çok çeşidi bulunmaktadır. Üstü sisli bir havayı andıran kayrak baskı beton kalıpları da vardır.

Şaşırtma Tuğla Baskı Beton Kalıbı:

İçerisinde  farklı boyutlarda kare ve dikdörtgen bulunan bu baskı kalıbında, belirli bir sistematik yoktur. Dolayısıyla şekiller karışık halde dizayn edilmiş görünümü verir.

Tile Border Baskı Kalıbı:

Tile border baskı kalıbı, bir şerit görüntüsü gibidir. Farklı türler bulunmakla birlikte üçgen ve karelerle bir araya gelen baskı kalıbı modelidir.

Lisbon Cooble Baskı Kalıbı:

Düzensiz bir biçimde sıralanmış, karmaşık haldeki taşların estetik bir görünüm sağlamasıyla oluşan bir baskı beton kalıbıdır. Adını Portekiz’in başkanti Lizbon’dan almıştır. Bu model Lizbon meydanlarını, sokaklarını, caddelerini, kamusal ve özel birçok alanda etkilidir. Ülkemizde de sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır.

Özetle, gördüğünüz üzere çok çeşitli baskı beton kalıpları vardır. Aslında bu türlerin hepsi klasik kaldırım ve yol dizaynlarının baskı betona aktarılması sonucu elde edilmiştir. Baskı beton sayesinde oldukça kolay bir şekilde uygulanır hale gelmiştir.

Baskı Beton Fiyatları Nedir?

Baskı beton fiyatlarını araştırdığınızda herkesten ayrı bir fiyat almanız mümkün. Ancak sizin fiyat öğrenirken hesaba katacağınız en önemli faktör istediğiniz baskı beton kalıbının cinsi, kalitesi ve yaptıracağınız alanın metrekaresidir.

Baskı beton fiyatı için tekliflendirmede bulunacak olan firma da bunları göz önünde bulunduracaktır.

Yılların vermiş olduğu deneyimle Elvan Baskı Beton olarak, size en iyi çalışmayı sunmak ve en iyi fiyatlandırmayı yapmak için linki tıklayarak Teklif İsteyin!

Baskı Beton Uygulaması Nasıldır?

 • Baskı beton yapılacak zemin temizlenmeli.
 • Eğer zemin düz değilse, dolgu yapılarak düzeltilmeli.
 • Çökmeyi ve kırılmayı engelleyecek 8-10 cm arasında beton dökülmeli.
 • Beton döküldükten sonra düzeltme işlemleri gerçekleşir.
 • Baskı kalıpları, pürüzsüz bir alana uygulanır.
 • Daha dayanıklı olması için yüzey sertleştirici serpilir.
 • Kalıp ayırıcı toz da serpilir.
 • Bu adımda baskı kalıpları yerleştirilir.
 • Basınçlı suyla yüzey yıkanır.
 • Sonuncu aşamada ise yüzey parlatıcı işlemi uygulanır. Baskı beton işlemi sonlandırılır.

Baskı Beton Malzemeleri Nelerdir?

Baskı Beton Tokmağı: Baskı beton tokmağı, baskı beton yapımı sırasında en çok kullanılan malzemelerden biridir. Sapının ucu kare bir yapıdadır. Yatay düzleme düşey bir baskı yaratır.

Cila: Baskı beton cilası, yüzeyin daha dayanıklı olmasını sağlar. Parlak, canlı ve pürüzsüz bir görünümü de yaratır. Kendi içinde çeşitleri vardır.

Kalıp Ayırıcı: Kalıp ayırıcı tozlar, yüzey sertleştiricilerin üstüne eskitilmiş bir görünüm kazandırır.

Mala Çeşitleri( İç ve dış; yuvarlak ve sivri uçlu malalar): Baskı beton işlemi için kullanılan malalar çeşitlilik gösterir. Kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösterse de temel amaç beton yüzeyini düzleştirmek ve baskı beton için zemini hazır hale getirmektir.

Seçilen Dekoratif Kalıp: Baskısı yapılacak desenli, sade, renkli ya da renksiz dekoratif kalıp, kullanılacak ana malzemelerden biridir.

Yüzey Sertleştirici-Renkli Sertleştirici: Yüzey sertleştiriciler de aynı baskı beton cilası gibi yüzeye dayanıklılık, sağlamlık ve kullanım ömrünü uzatıcı etkiler sağlamaktadır.

Call Now Button
× Whatsapp