Duvar Baskı Beton nedir?

Duvar Baskı Beton Uygulamaları

Duvar Baskı Beton uygulamaları, taş duvar kağıdı ve tuğla kaplama ile oluşturulan çeşitli taş ve tuğla desenlerinin gerçekçi bir şekilde 3D görünümünü oluşturmak ve derin duvar dokuları için özel olarak tasarlanmış çimento formülasyonlarının katmanları olup, duvara çağdaş ve geleneksel bir görünüme sahip doğal bir parlaklık kazandırır.

Teknolojideki gelişmeler, duvarlarımız için geniş bir yelpazede seçenekler sunmuş olsa da, doğal görünüm arayışı içindeyseniz. Tescilli Duvar Baskı Beton, sizin doğaya daha yakın olmanızı sağlar. Hiçbir ürün bu özel olarak formüle edilmiş estetik tasarıma çok yakın değildir. Kaba yüzeyleri nemi tutmaz, bu nedenle duvarlarınızdaki çatlaklara ve kraterlere elveda diyebilirsiniz. Sert hava şartlarına yıllarca maruz kalsa bile, doğal görüntüsünden taviz vermez. Hayat boyu dayanıklılık ve sağlamlık ile birlikte gelir.
Duvar Baskı Beton Sisteminin Avantajları; Duvar kaplamaları ile duvarlar için çimento kaplama sistemidir ve başlıca avantajlarından dolayı kendisi için bir niş yaratmıştır:
– Dayanıklılık
– Herhangi bir yüzeye kolayca adapte edilebilir
– Duvardaki çatlakları önler
– Diğer duvar baskı türlerine göre daha ekonomiktir.
– Aşırı sıcak veya soğuk hava koşullarına karşı dirençlidir
– Benzersiz şekilde tasarlanabilir
– Hafif
– Uygulanması kolay
– Zengin bir görünüm kazandırır
Duvar baskı beton, hem iç mekanlara hem de yollar, havuz terasları, teraslar, sundurmalar ve benzeri dış cephelere uygulanabilir.
Duvar baskı beton, alçıpan, ahşap, duvar gibi çeşitli yüzeylerde ve temel gerektirmeden çeşitli yüzeylerde uygulanabilir. Duvar kaplama sistemleri sert güneş ışığında solmaz. Ayrıca neme dayanıklıdır. Sorunsuz bakım, her yeni projede zorunluluk haline getirdi. Mevcut pazarda çok fazla seçeneğe sahip olmakla birlikte, duvar baskı beton her mimarın imza stilinin bir parçası haline geliyor.

Çok çeşitli dikey yüzeyler için formüle edilmiştir. Alçıpan, ahşap, duvarcılık ve çeşitli diğer yüzeylerde kullanılmaktadır.

 • İleri boyama teknikleri.
 • Çok çeşitli renk şemaları.
 • Dokulu pul tasarımları geniş bir yelpazede.
 • 2 cm kalınlığa kadar hafif, yalıtılmış ve nefes alabilir, sarkmayan kaplamalar.
 • Uzun ömürlü ve sağlam dekoratif duvarlar.
 • İç ve dış mekanlar için uygundur.
 • Tuğla ve Doğal Taşlardan daha düşük işçilik maliyeti
 • Düşük montaj maliyetleri
 • Çok az hazırlık çalışması.
 • Gün içinde monte edilebilecek tuğla taşlarının, sınırı olmaksızın hızlı, çekici tesisatlar

Duvara Desenli Beton

Evet, duvar baskı betonlar duvarlara yapılabildiği gibi aynı zamanda daha başka birçok alana da uygulanabilme özelliğine sahip bir uygulamadır. Yapılan çalışma neticesinde adeta duvarlara sanki elle taş döşenmiş görüntüsü ve hissi oluşturmaktadır. Duvar baskı beton uygulama alanları arasında; duvarlarınız, terasınız, bahçe havuzunuz ve kaldırımlarınız, garajınız, banyonuz ve mutfağınız yer alabilmektedir. Bunların haricinde birçok kamu binalarında ve belediye havuzlarında da uygulanabilmektedir.

Kısaca kullanım alan yelpazesi çok geniş olan bir uygulamadır. Tamamen garantili olarak yapılan bu uygulama çok uzun yıllar bozulmadan ve görüntü canlılığını yitirmeden sizlere hizmet verebilmektedir. Burada önemli olan nokta tamamen müşteri memnuniyet odaklı ve işin uzmanı olan kişilerle iş yapmak olmaktadır. Her ne kadar basit bir iş gibi görünse de kesinlikle incelikleri ve detayları olan bir uygulamadır. Bu yüzden iş yaptıracağınız ekip tecrübeli, alanında profesyonel ve işin hakkını verebilecek kişiler olmalıdır.

Baskı beton uygulamaları sizlere en doğal duvar görünümlerinin elde edilmesini sağlayacaktır. Elbette bu başarının elde edilebilmesi için yine çalışacağınız ekibin alanında uzman olması gerekmektedir. Fizibilite çalışmalarını çok iyi yapmalı ve kaliteli malzemelerden elde edilmiş harç kullanmalıdır. Hemen her işte olduğu gibi bu işte de işin inceliklerini ve bilmek ve bunu en iyi şekilde yansıtmak çok önemli olmaktadır. Bu alanda sizlere en kaliteli hizmeti sunacak bir ekibe sahibiz ve yaptığımız her işi garantili olarak yapmaktayız.

Biz hemen her çalışmamızın öncesinde sizlere iş bitiminde ortaya çıkacak sonuç hakkında bir ön izleme yaptırmaktayız. Bu ön izleme sonrasında sizin onayınıza göre işimizi yapmakta ve size izlediğiniz haliyle aynen teslim etmekteyiz. Zaten bizi biz yapan dünden bugüne, bugünden de yarına taşıyacak olan kaliteli hizmet anlayışımız olmaktadır. Duvar baskı beton uygulama ekibimizin tamamı profesyonel kişilerden oluşmakta olup, her birisi alanının en iyilerindendir. Böylesi bir ekiple iş yapıyor olmamızda yine bizim marka değerimize değer katmaktadır. Ekibimizin başarısı sayesinde sadece bulunduğumuz ilden değil, başka illerden de iş almaktayız.

Duvar Baskı Beton Neden Çok Tercih Edilmekte?

 • İzmir - Karşıyaka Duvar ve Zemin Baskı Beton Uygulaması

  Adeta duvarın betonla bütünleşmesini sağlayan bu uygulama ile duvarlarınız yeniden hayat bulacaktır. Duvarlarınız bu uygulama ile birbirinden farklı desenlerde çok şık görünümlere kavuşabilmektedir. Bu yöntemle hemen her duvara özgü modeller geliştirilebilmektedir. Ayrıca zamanla yakıcı güneşin, yağmurun ve soğuk havanın etkisinden duvarlarınızdaki oluşan yıpranmalar bu uygulama ile ortadan kalkmaktadır. Duvar baskı beton uygulaması tercih sebepleri arasında her tür hava koşullarına çok uzun yıllar dayanabilmesi de olmaktadır.

 • Uygulamanın dış yüzüne sürülen özel karışım hem duvardaki çatlakları kapatmakta hem de uygulamayı hemen her tür hava koşullarına çok dayanıklı bir hale getirmektedir. Benzerleri ile karşılaştırılmayacak derecede fark oluşturan çalışmalardır. Hem uygulaması kolay hem daha ekonomik hem de çok daha uzun ömürlü olmaktadırlar. Bu uygulama ile bahçe duvarlarınızı çevre şartları ile uyumlu hale getirebilir ve çok hoş görünümler elde edebilirsiniz. Yine aynı şekilde banyo duvarlarınıza da uygulatarak çok şık bir görünüm oluşturabilirsiniz.
 • İnsanlar özellikle bahçe havuz duvarlarına uygulatarak estetik bir görünüme sahip havuzlara kavuşmaktalar. Uzun yıllardır bu işi yapıyoruz ve şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Hangi alana uygulatırsanız uygulatın, duvar baskı beton uygulamaları kesinlikle uygulandığı alanlarda fark yaratacak bir çalışmadır. Yapılan çalışmalar neticesinde meydana gelen duvarlar aynı zamanda oldukça sağlam bir yapıya kavuşmaktadır.
 • Bu uygulamanın genel olarak tercih edilme sebeplerini yazacak olursak başta dayanıklılığı gelmektedir.
 • Hemen her tür yüzeye çok kolay bir şekilde adapte olabilmektedir. Duvarlardaki çatlakları önler ve asla nem tutmaz.
 • Tamamen zevkinize uygun tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu da sizi çevrenizdeki kişilerden oldukça farklı birisi kılacaktır.

Duvar Baskı Beton Fiyatları Ne Kadar?

Yapılan çalışmaların kalitesi ve sonucu ortadadır. Bu zamana kadar duvar baskı beton uygulaması yaptırıp da herhangi bir şikâyeti ya da memnuniyetsizliği olan müşterimiz olmamıştır. Burada elbette ki işi yapan kişilerin profesyonelliği de çok önemli olmaktadır. Genel olarak duvar baskı beton fiyatları başka duvar baskı uygulamalarına göre çok uygun olmaktadır. Fiyatın net olarak belirlenmesi için ise uygulamanın yapılacağı alanın görülmesi, ölçülmesi ve incelenmesi gerekmektedir.

Çünkü duvarın fiziki yapısı ve büyüklüğü fiyat belirleme de en önemli etkenlerden olmaktadır. Fakat ürünün fiyatına göre kalitesi değerlendirilecek olursa gerçekten uygulama açık ara önde olacaktır. Sadece uygulamanın güzelliği ve kalitesi değil, aynı zamanda uzun ömürlülüğü de fiyatın uygun olması açısından çok önemli bir etkendir. Evinizin ya da bahçenizin duvarlarını rengârenk desenlerle adeta canlı birer varlıklara dönüştürebilirsiniz. İşin gerçeği bu uygulamaya vermiş olduğunuz hemen her kuruşun karşılığını fazlasıyla almış olacaksınız.

Duvar baskı beton fiyatları bu yüzden rakiplerine göre sizler için çok daha uygun ve ekonomik olmaktadır. Başka uygulamaları hem çok daha pahalıya yaptırmaktasınız hem de çok kısa sürede deforme olup yeni bir masrafa girmektesiniz. Bu uygulama ise bir kez yaptırdığınızda size çok uzun yıllar sorunsuz bir şekilde hizmet edecektir.

Duvar Baskı Beton Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Uygulaması kadar duvar baskı betonların bakımı da oldukça kolay olmaktadır. Uygulamanın yüzeyi hemen her tür kimyasala karşı dayanıklı olmaktadır. Fakat biz yine de çok kimyasal ile temizlenmesini önermemekteyiz.

Ev içi uygulamalar için normal temizlik uygulaması yüzeyin ilk günkü canlılığına kavuşması için yeterli olacaktır.

Teras ve bahçe duvarları gibi duvar baskı beton bakımı için ise normal su kullanılarak üstündeki tozların ve çamurların alınması canlı görünümüne kavuşması açısından fazlasıyla yeterli olacaktır.

Hizmet Bölgeleri

BASKI BETON TEKNİK ŞARTNAME

 Uygulama yapılacak zeminde mevcut bir beton yok ise zemine beton altı kotunda stabilize serilerek kompaktör veya silindir yardımı ile iyice sıkılaştırılır. Sıkılaştırma işlemi bitince ana kalıplar hazırlanır.

Beton kalınlığı araç yollarında minimum 12 cm, yaya yollarında minimum 8 cm olmalıdır. Araç yollarında çelik hasır kullanılmalıdır. Beton sınıfı araç yollarında C30, yaya yollarında C25 tavsiye edilir. Bu prosedürlerden sonra beton dökümüne başlanır.

Mastarlanmış ve mala perdahı yapılmış beton üzerine, renkli yüzey sertleştirici ortalama olarak 4-5 kg/m2 olacak şekilde yüzeye serpme yolu ile yayılır. Özel çelik mala ile yüzeye iyice yedirilerek perdahlanır. Renklendirme işlemi tamamlandıktan sonra beton suyunu bir miktar daha çekerek plastik kıvama gelene kadar beklenir. Bu aşamada kalıp ayırıcı ve antik etki verici renkli toz ortalama 200gr/m2 ve tüm yüzeyi kaplayacak şekilde ince bir tabaka halinde yayılır. Kalıp ayırıcı yayıldıktan sonra poliüretan esaslı dekoratif beton baskı kalıpları birbiri ardına boşluk kalmayacak şekilde beton yüzeye yerleştirilerek alet ile vurmak suretiyle kalıp yüzeyindeki desenler beton yüzeye çıkartılır. Kalıplar arkadan öne doğru aktarılmak suretiyle aynı işlemler gerçekleştirilerek tüm yüzeyin dokulandırılması tamamlanır. Betonun pürüzünü alması için, iklim koşullarına göre bir süre (1-2 gün) bekledikten sonra yüzeydeki kalıp ayırıcı önce süpürülür, sonra basınçlı su püskürten yıkama makinesi kullanılarak zemin temizlenir. Kalıp ayırıcı bir kısmı yüzeydeki doku aralarında ve derzlerde kalarak antik ve doğal bir dekoratif etki elde edilir.

Yıkanan yüzey kuruduktan sonra su/solvent bazlı akrilik koruyucu cila 300-400 gr/m2 şeklinde yüzeye özel püskürtme tabancası veya rulo aracılığı ile tercihen 2 kat uygulanarak işlem tamamlanır. Bu işlem yüzeyi asit, baz, solvent, çeşitli kimyasallar ve ultraviyole ışınları gibi çeşitli dış etkenlerden korunarak renklerin uzunca yıllar kalıcı olması sağlanır. Cila işlemi 2 yılda bir tekrarlanmalıdır. Derz kesimi uygun olan noktalardan yapılacak, kotlar su akışını sağlayacak şekilde ve eğimde olacak, istenen renk ve desende malzeme temini sağlanacaktır.

Baskı Beton Zemin Uygulamasında Kullanılacak Malzemeler :
Baskı Beton / Renklendirici yüzey sertleştiricisi ( 3-4 kg / m2 )
Baskı Beton / Antik renklendirici kalıp ayırıcı ( 0,100 gr / m2 )
Baskı Beton / Koruyucu ve parlatıcı cila ( 0,200 gr / m2 )
Baskı Beton uygulaması için 10 cm, C25 katkısız brüt beton kullanılmalıdır.

Baskı Beton

Zemin Baskı Beton

Duvar Baskı Beton

Baskı Beton Rampaları

Baskı Sıva Betonları
SÜPÜRGELİ BASKI BETON

DİĞER HİZMET BASKI BETON KAYNAK SİTESİ