Gaziantep Baskı Beton

Zeminlere yeni bir yüz, şık bir görünüm için baskı beton

Gaziantep Baskı Beton

Hepimizin ortak isteklerinden biri yaşadığımız ev ve çevrenin dekoratif ve güzel olmasıdır. Bunu sağlamak için ise farklı materyallere ihtiyaç duyulur. Bu materyallerden bir tanesi de baskı beton çalışmalarıdır. Baskı beton çalışmaları duvarlara, yer zeminlerine, sokaklara, kaldırımlara, çocuk parklarına, okul bahçelerine, bahçe duvarlarına, site bahçelerine, teraslara, balkonlara ve aklınıza gelen her alana kolaylıkla uygulanabiliyor. Mimari ve görsel temalı özel alanlarda yaşamak isteyenler baskı beton tekniklerine yönelik hizmet alabiliyor.

Binalara Baskı Beton Tasarımları Yaptırma

Dekoratif ve gösterişi ortaya çıkaran baskı betonlar yalnızca görsel açıdan değil, çizik ve hasarları da yok etmek için kullanılıyor. Elvan Baskı Beton sitesi zemin baskı beton çalışmalarını duvarlara da uyguluyor. Profesyonel tasarımlarıyla beğeni toplayan firma, uygun fiyat ve kaliteli çalışmalarıyla da tercih ediliyor. Yapıların iç mekan yer zeminine, yapıların dış mekan yer zeminine, duvarlarına ve bahçelerine yapılan bu kaplamalar son derece güzel bir görseli ortaya çıkarıyor.

Duvar Baskı Beton Çalışmalarında Tarz Görseller

Yapıların dış kısımları ve iç kısımlarının gösterişli olması kadar bahçe duvarlarındaki görsellik de büyük önem taşıyor. Duvar baskı beton çalışmaları, bahçe duvarlarının ya da mekan duvarlarının çok tarz ve estetik görünmesini sağlıyor. Bakımlı ve mali değeri yüksek olan yapılar tasarlamak isteyenler bu kaliteli tasarımlardan yararlanabiliyor. Elvan Baskı Beton sitesi yapılara özel görsel ve dekorasyon ekleyen tasarımlarıyla büyük beğeni topluyor.

Kaynak: Binalarınızın Dış Mekanına Baskılı Beton Kaplama

Gaziantep Baskı Beton Uygulaması

Anlaşma süreci tamamlandıktan sonra baskı beton için ilk uygulama aşaması olan saha aşamasına geçilebilir. Burada öncelikle zeminde etüt çalışması yapılır ve zemin her tür çim, çakıl, taş, beton parçası, ot ve çalı gibi kirlerinden arındırılır. Zeminin gayet düzgün olması sağlanır, eğer zemin istenilen ölçüde düzeltilemedi ise bu sefer 4 inçlik granül dolgu ya da alt taban yapım aşamasına geçilir.
Çünkü zeminin düzgün olması baskı beton uygulamasının sağlıklı olabilmesi için çok önemlidir. Yine düzgün bir zemin baskı betonun donma ısısını da yeterince düşüreceği için çok daha uzun ömürlü bir zemine kavuşacaksınız.

Alt tabaka yani zemin işlemleri tamamlandıktan sonra artık formların hazırlanma aşamasına geçilebilmektedir. Gaziantep baskı beton şekillendirme ekibi olarak ahşap formlarla uygulama yapıyoruz ve bunları metal kazıklarla sabitliyoruz. Burada formların betonun sertleşme işi tamamlandıktan sonra tekrardan kolayca çıkarılabilmesi için özel vidalarla kazıklara düzgünce bağlanması çok önemlidir.
Formların iyi bir durumda olması aynı zamanda drenaj için uygun sıcaklığın elde edilmesinde de çok önemli olmaktadır. Bu yüzden köşe ve kenarlar dahil formların çok iyi ayarlanması gerekmektedir.

Gaziantep’te Baskı Beton Firması

Artık her tür alt yapı ve formlar hazırlandıktan sonra sıra özel içerikli harcımızın hazırlanmasına gelmiştir. Baskı beton uygulamasını yapacak olan uzmanlarımız beton kamyonunun tamburunda özel harcımızın iyice karışmasını sağladıktan sonra sıra döküm işlemine gelmektedir. Gaziantep baskı beton yerleştirme uzmanları ellerinde gerekli aletler ile dökülen harcın bir yandan da zeminin her yerine eşit dağılmasını sağlamak için gayret göstermektedirler. Çünkü bu aşama çok önemli olup zeminde hiç boşluk bırakılmamalı ve beton yüzeyinde asla hava kabarcığı kalmamalıdır.

Dökülen yaş betonun donması gerçekleşmeden büyük bir metal ya da tahta yardımıyla yüzeyinin pürüzsüz hale gelmesi sağlanmalıdır. Mastar süreci olarak da adlandırılan bu işlem tamamlandıktan sonra beton yüzdürülme işlemine geçilir ve ardından beton dinlenmeye bırakılmaktadır. Burada beton yüzdürülme aşamasında yüzeyin gayet düzgün ve pürüzsüz olmasına dikkat edilmelidir. Şaplama olarak da adlandırılan bu aşama zeminin yüzeyi, kenarları ve eklem yerlerinin düzeltilmesi açısından çok önemli olmaktadır.

Beton pürüzsüz havlu ve damgalı olacaksa bu süreçte çelik mala kaplaması yapılmalıdır. Bunun ardından Gaziantep baskı beton taşlama ekiplerince beton iyice sertleşene kadar dinlenmeye bırakılır ve sonrasında tüm yüzey boyunca pürüzsüz ve düzgün bir son kat aşaması yapılır. Bu aşamada ustalar diz kapakları ile patinaj yaparak taşlama işlemi yapma işlemine geçerler. Seçtiğiniz taş desenleri ve renkler bu aşamada kullanılmaktadır.

Baskı Beton Gaziantep Çalışması

Bütün işlemler tamamlandıktan sonra artık sıra baskı beton yüzeyimize kür dökme aşamasına gelmektedir. Özel bir kimyasal karışım olan kürleme yüzeydeki her tür çatlakları ve kırılmaları ortadan kaldırmakta ve baskı beton zemine mükemmel bir sızdırmazlık özelliği kazandırmaktadır. Gaziantep baskı beton sertleştirme ustaları bu aşamaya çok önem vermektedirler. Çünkü bu aşamayı sizin zemininizin çok uzun yıllar renginden dahi taviz vermeden hizmet etmesini sağlayacak bir aşama olarak görmektedirler.

Artık tamamen kullanımınıza hazır hale gelen baskı beton uygulamamız, bakım noktasında sizlerden çok fazla bir zahmet istememektedir. Yılda bir veya iki kez üzerinde biriken çamur ve tozu almanız onu tekrardan ilk günkü görünümüne kavuşturacaktır. Temizlik aşamasında da deterjanlı su kullanabilir ve çok kısa sürede bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Zeminlere Uygulanan Baskılı Beton Kaplamalar

Mimari tasarıma sahip olan bir yapı ile diğer yapılar arasında büyük farklılıklar bulunuyor. Bu farklılıkları ise zemin baskı beton kaplamaları oluşturuyor. Elvan Baskı Beton sitesi en kaliteli ve özel tekniklerle baskı beton çalışmaları yapıyor. Her bir tasarım çok daha modern mimari çalışmaları ortaya çıkarıyor. Estetik duruş yapıların dış ve iç dizaynlarında görsel açıdan büyük önem taşıyor. Özel görünümlü bir yapı tasarımı için firmadan hizmet alabilirsiniz.
Duvarlara Özel Baskı Beton Tasarımı Çalışmaları
Eskiyen ve yıpranan duvarları, hasar gören boya ve diğer kaplamaları duvar baskı beton tasarımları ile tarz hale getirmek mümkün oluyor. Bu sayede kaplama yapılan alanın yeni tasarım bir bina ile arasında hiçbir fark kalmıyor. Bu görsel, yapıların daha modern bir hale dönüşmesini sağlıyor. Elvan Baskı Beton sitesi nitelikli, çevre dostu ve kaliteli çalışmalarıyla her yapıya özel çalışmalar tasarlıyor.

Call Now Button
× Whatsapp