Bursa Baskı Beton

Bursa Baskı Beton

Baskı beton uygulamaları son yılların en popüler zemin uygulamalarındandır. İnsanlar artık kaliteyi ve dayanıklılığı daha ucuza almanın arayışı içerisindeler. Bursa baskı beton ekibimizle bu işi çok uzun yıllardan beridir yapmaktayız. Zemin ve duvar uygulamalarında baskı beton kadar dayanıklısı, estetik olanı ve uzun ömürlüsü bulunmamaktadır. Birçok açıdan kullanıcılarına avantajlar sunan uygulama, uygulandığı hemen her alana pozitif bir enerji ve estetik bir görünüm katmaktadır.

Ayrıca tüm bu zarafeti ve şıklığı diğer türlerine göre çok daha uygun bir fiyata mal edebilmektesiniz. Türevlerine göre çok daha uzun ömürlü olan bu uygulama sayesinde artık ikide bir zemin yaptırma masrafına girmeyeceksiniz. Yine aynı şekilde yaptırmış olduğunuz zemin ya da duvar baskılar oldukça uzun yıllar görünümünü ve canlılığını kaybetmemektedir. Birçok farklı desene ve renge sahip uygulama ile çok güzel görüntüler oluşturmanız mümkün olmaktadır.

Uzun yıllardır bu işi yapan ve çevresinde güven kazanmış bir firma olarak zemin uygulamalarında bu tekniği tek geçeriz. Bursa baskı beton müşterilerine garantili olarak hizmet vermektedir. Çünkü profesyonel bir ekiple çalışıyoruz ve hem malzememize hem de yaptığımız işçiliğe güveniyoruz. Firma olarak tamamen müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışına sahibiz. Bu zamana kadar hiçbir müşterimize en ufak bir mağduriyet yaşatmadık.

Bursa Baskı Beton Uygulama Alanları Nelerdir?

Uygulama yelpazesi çok geniş olan bu teknik, aklınıza gelebilecek hemen her tür alana kolaylıkla uygulanabilmektedir. Bireysel müşterilerimiz için daha çok mutfak, koridor, banyo, teras, balkon, garaj, bahçe havuzu ve bahçe duvarlarına uygulama yapıyoruz. Bunun yanında yine bağ evlerinizin, villalarınızın ve yazlıklarınızın da çevre düzenlemesinde uygulama yapmaktayız. Bunların haricinde Bursa baskı beton uygulama alanları arasında belediye binaları, okullar, hastaneler, kaldırımlar ve daha birçok kamu binalarında uygulama yapabilmekteyiz.

Bursa Baskı Beton
Bursa Baskı Beton

Gördüğünüz gibi çok geniş bir uygulama alanı olmaktadır. Ayrıca hemen her istediğiniz desen ve renk seçenekleriyle baskı beton uygulamaları çevresiyle uyumlu olmaktadır. Yaptığımız işin kalitesi sebebiyle sadece bulunduğumuz ilden değil, pek çok çevre illerden de iş almaktayız. Şimdi sizlere yaptığımız işi ne kadar profesyonel ve şeffaf yaptığımızı ortaya koyan aşamalardan bahsedelim.

Firma olarak iş alımlarında eğer bir uzlaşmaya varır ve işi alırsak, bunu kesinlikle yazılı bir metne döküyoruz. Böylece üzerinde anlaşılan hemen her konuya bu metinde yer verilmektedir. Bursa baskı beton anlaşma metni her iki tarafa da birer nüsha olarak verilmektedir. Böylece taraflar yapılacak hemen her iş ve fiyatı konusunda bilgi sahibi olmaktadır. Müşterimizin seçeceği desen ve renklerde dahil her ayrıntıya anlaşma metninde yer verilmektedir. Bu metinde işe başlanılacağı tarihten itibaren işin teslim tarihine ve ödeme planına kadar hemen her detay yer almaktadır.

Bursa Baskı Beton Saha Çalışması Aşaması

Artık anlaşma yapılıp imzalar atıldıktan sonra işe başlanılabilmektedir. Baskı beton uygulamalarının ilk ve en önemli aşamalarından birisi zemin etüt çalışması olmaktadır. Tamamı profesyonel ve deneyimli olan saha çalışanlarımız ilk önce zemini uygulama için uygun bir hale getireceklerdir. Bunun için saha çalışanlarımız zemindeki çim, ot, kaya, taş, kesek, çalı ve hemen her tür çer çöpü temizlemektedir. Gerekli görüldüğü takdirde Bursa baskı beton saha çalışması ekibi zemini 4 inçlik granül dolgu ile doldurmaktadırlar. Zeminin oldukça düzgün ayarlanması bu uygulamanın hatasız olması açısından çok önemli olmaktadır. Özellikle drenaj sıcaklığının elde edilebilmesi için zemin çok iyi düzenlenmelidir.

Artık alt tabakanın hazırlıklarının tamamlanmasının ardından formların ayarlanması işlemine geçilebilir. Metal ya da ahşaptan olabilen metal kalıplar (biz genelde ahşap kullanıyoruz) metal ya da tahta kazıklarla çok iyi bir şekilde zemine tutturulmaktadır. Bu aşama önemli olup betonun sertleşmesinin ardından formların kolayca çıkarılabilmesi için özel çivi ya da vidalar kullanmaktayız. Bu aşamada formların iyi bir durumda olması çok önemli olmaktadır. Özellikle kenarların düzgün olması iyi bir drenaj sıcaklığı elde edilmesini sağlayacaktır.

Bursa baskı beton yerleştirme ekibimiz artık bu aşamada gerekli tüm hazırlıkları tamamlanmış olan zeminimiz için harç hazırlama aşamasına geçmektedir. Artık her şeyi tamamlanmış alt zeminimize baskı beton yapabileceğiz. Bu uygulama tekniğinde profesyonelliğin bir kez daha ortaya konulacağı aşamalardan bir tanesi de bu kısım olmaktadır. Sıradan gruplar bu gibi uzmanlık gerektirecek alanlarda tam kıvamı tutturamamaktadırlar. Buda baskı beton uygulama yüzeylerinizde çatlak gibi ya da daha başka kalıcı sıkıntılara sebep olmaktadır.

En basitinden sizlere istediğiniz canlılıkta bir görünüm sunamayacak, ya da yapılan zemin uzun ömürlü olamayacaktır. Bu kısımda profesyonel arkadaşlarımız kaliteli bir harcın içeriğini en uygun olacak şekilde hazırlamaktadır. Betonun dökülme anındaki hava sıcaklığı bile hesaba katılarak harç içeriği katılmaktadır. Bursa baskı beton ekibimiz beton mikserde hazırlanan harcı çok dikkat bir şekilde uygulama alanına dökmektedir. İşin en önemli noktalarından biriside bu kısım olmaktadır.
Beton zemine dökülürken ekip arkadaşlarımız çok seri bir şekilde betonun bütün yüzeye eşit olarak dağılmasını sağlamaktadırlar. Bu kısımda yine beton yüzeyinde hava kabarcığı kalmaması çok önemli olmaktadır. Bunun için kesinlikle iş yaptıracağınız ekip işin uzmanı bir ekip olmalıdır.

Bu aşama her ne kadar bizde erken bitirme olarak adlandırılsa da halk arasında şaplama olarak bilinmektedir. Artık yavaş yavaş baskı beton uygulamamızda sona doğru yaklaşmaktayız. Bu aşamada dökülen betonun yüzeyinde tasfiye işlemleri başlar ve bir yandan beton yüzdürülür. Bursa baskı beton şaplama ekibimiz mastar sürecini çok dikkatli bir şekilde tamamlar ve pürüzsüz bir yüzey elde etmeye çalışır. Bu aşamada şamandıra adı da verilen özel malalar yardımıyla pürüzsüz ve sorunsuz bir yüzey elde eden ekibimiz, köşe ve kenarları da çok dikkatli bir şekilde düzgünleştirmektedir.
Yüzeyin pürüzsüz ve kompakt bir yapıda olması çok önemlidir. Çünkü bozuk şekilde sertleşen bir beton yüzeyinde kaliteli bir çalışma yapmak çok zor olacaktır.

Artık yavaş yavaş baskı beton aşamamamızda sona gelmekteyiz. Çünkü taşlama olarak adlandırdığımız bu aşamada müşterilerimizin seçmiş olduğu desenler ve renkler zemine uygulanacaktır. Bursa baskı beton taşlama uzman ekibi betonun yüzeyinde diz kapakları yardımıyla çelik malalama işlemini gerçekleştirecektir. Müşterilerimiz desen ya da renk konusunda fikirlerini değiştirecekleri zaman bunu bu aşamadan önce belirtmelidirler.
Artık çelik malalama işlemi de bitmiş olmakta ve en sonunda nihai bitirme aşaması zemine uygulanabilmektedir. Genel olarak kullandığımız en basit bitirme tekniği ise süpürge bitirme yöntemi olmaktadır. Bu teknikte beton yüzeye bir süpürge çekilir ve kaba dokulu bir yüzey oluşturulur.

Bu aşama artık son kısım olmaktadır. Fakat baskı beton uygulaması açısından en önemli kısımlardan biriside yine bu aşamadır. Bursa baskı beton sertleştirme aşamasında tamamen kimyasal bir bileşik olan ve sızdırmazlık özelliğine sahip bir karışımı yüzeye uygulamaktadır. Kürleme adı verilen bu işlem sayesinde zemin yüzeyindeki gözle görülmeyen çatlaklar dahi kapatılmakta ve her tür pürüz ortadan kaldırılmaktadır. Uygulanan kür işlemi sonucu artık yüzey mükemmel bir hal alır ve sizlere çok uzun yıllar hizmet edecek bir konuma gelmiş olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
× Whatsapp