Ankara Baskı Beton

Ankara Baskı Beton

Günümüzün en çok tercih edilen zemin ve duvar uygulamalarından bir tanesi baskı beton uygulamaları olmaktadır. Her açıdan birçok üstünlüğe sahip olan baskı beton uygulama işlemleri Ankara baskı beton tarafından başarıyla gerçekleştirilmektedir. Yapım aşaması oldukça kısa, kullanım ömrü ise çok uzun olan bu uygulama kesinlikle profesyonellik isteyen bir uygulama olmaktadır. Farklı farklı birçok aşamadan oluşan bu teknikte her bir aşamanın kendi içinde incelikleri ve uzmanlık isteyen kısımları bulunmaktadır.

Ankara Baskı Beton
Ankara Baskı Beton

Bu yüzden bu uygulamanın yapımını gerçekleştirecek kişilerin işinin ehli olması çok önemli olmaktadır. Firma olarak baskı beton uygulamalarını uzun yıllardan beri yapmaktayız. Hem teknik açıdan hem de ekip olarak profesyonel bir alt yapıya sahibiz. İşimizi her daim severek ve ciddiye alarak yapıyoruz. Yaptığımız bütün işler faturalandırılmakta olup garantili olarak yapılmaktadır. Firmamız açısından müşterilerimizin memnuniyeti bizim için hemen her şeyden üstün olmaktadır. Ankara baskı beton ekibi olarak yaptığımız işin her bir aşamasını büyük bir titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Çünkü her biri birbirinden önemli olan bu aşamalardan birisinde yapılacak bir hata bazen bütün çalışmaya mal olabilmektedir. Bunun için biz her zaman vatandaşlarımıza kesinlikle baskı beton uygulamalarını profesyonel bir ekibe yaptırmaları taraftarıyız. Halkın güvenini kazanmış bir marka olarak yıllardan beri vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Baskı beton uygulamasında yapmış olduğumuz her bir aşamayı uygulama alanlarından sonra sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Ankara Baskı Beton Uygulama Alanları

Oldukça geniş bir uygulama yelpazesine sahip olan baskı beton uygulamaları ile aklınıza gelebilecek her alanı eşsiz kılabilirsiniz. Ankara baskı beton uygulama alanları arasında en çok tercih edilen alanlar arasında birçok farklı mekan bulunmaktadır.

Bunlardan en popülerleri ise; teraslar, banyo, mutfak, koridor, balkonlar, garajlar, bahçe havuzları ve duvarları, kamu binaları ve kaldırımlar gelmektedir. Gördüğünüz gibi pek çok kullanım alanına sahiptir ve bunlar sadece bir kısmı olmaktadır. İnsanların bu uygulamayı tercih etmesindeki en önemli sebep ise, çok güzel bir görüntü oluşturmaları ve uzun ömürlü olmalarıdır.

Ankara Baskı Beton Firması

Eğer müşterilerimizle iş alma konusunda anlaşırsak, bütün anlaşma metinlerini yazılı olarak sözleşmeye dökmekteyiz. Böylece Ankara baskı beton sözleşme maddelerinde anlaşılan hemen her konu bir bir belirtilmektedir. Yapılacak işin hemen her özelliği, seçilen baskı modeli, rengi, uygulama alanının büyüklüğü ve fiyatına kadar yazılmaktadır. Yine uygulama için her bir aşamada neler ve ne şekilde yapılacaklarına kadar yazılmaktadır.

Firmamız için müşteri memnuniyeti her şeyden üstün olmaktadır. Bu da kendisine güvenen bir yapının şeffaf olması gerektiği anlamına gelir. Bizde bu sözleşme metni sayesinde neyi ne şekilde konuşmuşsak müşterimize aynısı gibi teslim ediyoruz. Eğer anlaşılan sözleşmede sonrada müşteri bir değişikliğe gitmek isterse, bunu bize erkenden bildirmesi gerekmektedir. Ankara baskı beton firması olarak biz yine her zaman elimizden geleni yapmaya hazırız. Yapılan sözleşmenin bir nüshası müşteriye verilirken bir nüshası da bizde kalmaktadır.

Saha Çalışması Aşaması

Sözleşme kısmının tamamlanmasında sonra artık Ankara baskı beton saha çalışması yapacak olan ekibi işe başlamaktadır. İlk olarak uygulamanın yapılacağı alanın zemin etüt çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Zeminde bulunan hemen her tür taş, çakıl, toprak, çim, ot, çalı gibi zararlı maddeler zeminden temizlenmektedir. Eğer zemin hala istenilen seviyeye gelmez ise, ekip bu sefer 4 inçlik granül dolgu maddeleri ile zemini ayarlamaktadır. Bazen öyle bir hal olur ki zeminin tamamı granül dolgu ile doldurulmaktadır. Beton döküleceği zeminin düzgün olması betonun donma ısısını düşürmede çok önemli olmaktadır.

Şekillendirme Aşaması

Baskı beton uygulama işlemleri için artık alt tabaka hazırlandıktan sonra, formların ayarlanma kısmına geçilebilmektedir. Betonun döküleceği alanda kullanılacak olan formlar ahşap ya da metal kazıklar yardımıyla iyice sabitlenmektedir. Ankara baskı beton şekillendirme ekibi bu kısımda profesyonelliğini konuşturmakta ve çok titiz bir çalışma çıkarmaktadır. Formların düzgünlüğü ve beton dökülme sonrasında kolayca çıkarılabilmesi işlemleri çok iyi bir çalışmayı gerektirmektedir.

Bu aşamada drenaj sıcaklığının en iyi şekilde sağlanması için, köşelerin ve kenarların çok düzgün yapılması gerekmektedir. Buda ister istemez profesyonel bir çalışmayı gerektirmektedir.

Yerleştirme Aşaması

Yerleştirme aşamasına geçilmek için artık bütün hazırlıklar tamamlanmış olmaktadır. Bu kısım aşamalar arasında en önemli olanlarından bir tanesidir. Çünkü harcın karılması ve dökülmesi bu aşamada gerçekleştirilmektedir. İşinin uzmanı olan ekibimiz sağlam ve dayanıklı bir çimento için gerekli olan hemen her malzemeyi bir beton mikseri içerisinde karıştırır ve hazır hale getirirler. Çimentonun hazır hale gelmesinden sonra, Ankara baskı beton yerleştirme ekibi mikserden usul usul dökülen betonun zeminin bütün yüzeyine eşit olarak dağılmasını sağlamaya çalışır.

Zemin Baskı Beton - 15Bu aşamada betonun yüzeyin hiçbir yerinde boşluk kalmayacak şekilde dağılması çok önemli olmaktadır. Yine aynı şekilde beton yüzeyinde de hiçbir hava kabarcığının kalmaması çok önemli olmaktadır. Bu yüzden bu aşama sıradan kişilerin yapabileceği bir aşama değildir. Uzman kişilerce yapılması baskı betonun uzun ömürlü olması açısından çok önemli olmaktadır.

Erken Bitirme Aşaması

Halk arasında şaplama aşaması olarak da bilinmektedir. Bu aşamada dökülen betonun yüzeyindeki sulu kısım süzdürülür ve dümdüz pürüzsüz bir yüzey elde edilmesi sağlanır. Bu aşamada uzman ekibimiz özel teknik aletler kullanmaktadır. Mala ya da şamandıra adı verilen aletler yardımıyla ustalarımız Ankara baskı beton şaplama aşamasında pürüzsüz bir yüzey elde etmeyi amaçlar.

Elde edilen yüzeyde eğer sadece kaba bir süpürge kaplama işlemi yapılacaksa kayan prosedür yeterli olmaktadır. Fakat beton yüzeyden damgalı ya da pürüzsüz havlu elde edilmek amaçlanacak sa çelik malalama yapılması gerekmektedir. Bu işlem içinde zeminin sertleşmesi beklenmektedir.

Sonrasında uzman ekip diz kapakları üzerinde patinaj çekmek suretiyle çelik malalama işlemini gerçekleştirmektedir. Artık müşterilerin seçmiş olduğu taş desenleri ve renkleri bu aşamada uygulamaya girecektir. Bu yüzden eğer desende bir değişiklik yapılacaksa kesinlikle bu aşamadan önce belirtilmelidir.

Tamamlandı Aşaması

Artık şaplama ve çelik malalama işlemlerinin ardından nihai bitirme işlemine geçilebilmektedir. Ankara baskı beton tamamlandı aşamasında en çok kullanılan tekniklerden birisi süpürge bitirme yöntemi olmaktadır. Bu aşamada zemin yüzeyine özel bir süpürge çekilir ve kaba dokulu bir yüzey oluşması sağlanır. Artık bundan sonra damgalı, pürüzsüz ya da dokulu malalar kullanılabilmektedir.

Baskı beton uygulamalarının en önemli bir diğer aşması da bu olmaktadır. Çünkü artık baskı beton uygulamasına son fakat en önemli rötuşları yapılmaktadır. Bu aşamada kür adı verilen kesinlikle sızdırmazlık bir yapısı olan kimyasal karışım yüzeye uygulanmaktadır. Bu karışım her tür tedbire rağmen hala yüzeyde oluşan çatlaklar ya da pürüzler varsa onları tamamen kapatmaktadır. Ankara bası beton kürleme işlemi ile artık zemin yüzeyi çok daha dayanıklı bir yapıya kavuşmaktadır.

Ankara Desenli Beton Bakım Aşaması

Ekonomik açıdan uygun ve dayanıklılık açısından da çok uzun ömürlü olan bu uygulamanın bakımı da çok kolay olmaktadır. Evlerinizin içindeki baskı beton uygulama bakımlarını normal şekilde yapabilirsiniz. Bahçe ve garaj gibi yerlerdeki uygulamaları ise yılda bir ya da iki kez temizlemeniz, ilk günkü görünümüne kavuşması için yeterli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
× Whatsapp