İstanbul Baskı Beton

İstanbul Baskı Beton

Baskı beton yöntemi birçok zemin uygulamalarına göre çok daha kolay ve ekonomik olmaktadır. Fakat her ne kadar kolay bir uygulama aşaması olsa da kesinlikle profesyonellik istemektedir. İstanbul Baskı Beton ekibimiz tamamen profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Her biri alanında en iyisi olup işini severek yapan kişilerdir. Baskı beton uygulaması kolaydır diyoruz, çünkü nerede ve ne zaman neler yapılmasını bilen uzman ellerle çok kısa sürede tamamlanabilmektedir. Aksi takdirde bilmeyen kişilerle bu işi yapacak olduğunuzda kesinlikle sorunlar yaşayacaksınızdır.

İstanbul Baskı Beton
İstanbul Baskı Beton

Çünkü bu uygulamalarda uygulama öncesi zemin etüt analizi ve harcın uygun özelliklerde hazırlanması çok önemli olmaktadır. Bu yazımızda firma olarak sizlere her bir uygulama aşamamızı en ince detayına kadar anlatacağız. Bizimle adeta kalitenin ve profesyonelliğin tadını çıkaracaksınız. Firma olarak müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutuyoruz.

En İyi İstanbul Baskı Beton Firması

Bizimle iş yapmaya karar verdiğinizde prensip olarak aramızda üzerinde anlaşılan hemen her konuyu en ince detayına kadar sözleşme metnine dökeriz. Karşılıklı olarak imzalanan bu sözleşmeler her iki tarafa da birer nüsha olacak şekilde teslim edilir.

İstanbul baskı beton sözleşme içeriğinde ise uygulama alanında yapılacak olan her bir çalışma, seçilen baskı modeli, renkleri ve fiyatına kadar her şey yazmaktadır. Yine yapılan sözleşmenin içerisinde teslim edilecek uygulamanın garanti süresine kadar yazılmaktadır.

Her iki taraf arasında varılan uzlaşma sonucu sözleşme imzalanır ve ödeme yapıldıktan sonra artık baskı beton çalışmaları başlatılır. Eğer sözleşme içeriğinde değişiklik yapmak isterse müşteri bunu çalışmalar başlamadan belirtmesi durumunda firma olarak elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz.

Saha Çalışması Aşaması

Hemen her işte olduğu gibi baskı beton uygulamalarında da kesinlikle çok sağlam bir zemin etüdü yapılmalıdır. İstanbul baskı beton saha çalışması ekibi uygulama öncesi zemini hemen her tür çim, çakıl, taş, beton parçası ve ot gibi olumsuz yapılardan arındırır. Bu kısın uygulamanın en önemli aşamalarından bir tanesi olmaktadır. Zemin baskı beton durumuna göre gerekirse 4 inçlik taşlarla granül dolgu yapılmaktadır. Bazen öylesi zeminler olmakta ki, zeminin tamamını granül dolgu ile doldurmaktayız.

Çünkü özellikle drenaj sıcaklığının elde edilmesinde zemin çalışması çok önemli bir yere sahip olmaktadır. Bu kısımda kenarların yapım aşamasına çok büyük bir özen gösterilmelidir. Bu yüzden profesyonel bir ekibin en çok önem göstereceği noktalardan birisi zemin çalışması olmaktadır.

Şekillendirme Aşaması

Artık zemin çalışmalarının tamamlanmasından sonra formların ayarlanma aşamasına geçilebilir. Metal ya da ahşap beton kalıpları kullanılarak elde edilen formlar metal kazıklarla zemine çok iyi bir şekilde sabitlenmektedir. İstanbul baskı beton şekillendirme ekibi dökülen betonun sertleşmesinin ardından formları çok dikkatli bir şekilde tekrardan sökmektedir. Bu aşamada önemli olan nokta formların iş bitiminde kolayca çıkabilmesi için özel çivilerle ya da vidalarla kazıklara bağlanmış olmasıdır.

https://medium.com/@baskibeton/istanbul-baski-beton-325b89c79691

Bu kısımda formların gerçekten çok düzgün ve uyumlu olarak konulması çok önemlidir. Birbirlerinin üstüne binmemelidir. Tüm bu incelikler ise profesyonel bir ekibin yapabileceği aşamalardır. Özellikle köşeli kısımlarda formların çok düzgün yerleştirilmesi oldukça düzgün sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.

Yerleştirme Aşaması

Artık baskı beton için neredeyse hemen her tür hazırlıklar tamamlanmış olmaktadır. Artık sıra uzman ekipler tarafından hazırlanacak olan tamamen baskı betona özgü olan kaliteli içeriğe sahip harcın hazırlanmasına sıra geldi. İstanbul baskı beton yerleştirme aşamasında profesyonel ekibimiz harcın hazırlanmasından dökülmesine kadar her aşamayı dikkatle takip etmektedir. Eğer hava sıcaklığı çok düşükse çimentonun içeriği buna göre yeniden ayarlanır ve sıcaklık için uygun hale getirilir. Yani tamamen profesyonel bir ekibin yapabileceği bir iş olmaktadır.

Şimdi hazırlanan harcın kalıplara dökülmesine sıra geldi. Beton mikseri aracılığıyla zemine dökülen harç, buradaki uzman ekip tarafından çok hızlı bir şekilde zemine eşit olarak dağıtılır. Betonun yüzeyin hemen her yerinde eşit ve boşluk bırakmayacak şekilde dağılması çok önemlidir. Tabi tüm bu işlemler yapılırken yine beton yüzeyinde hava kabarcığı kalmamasına da çok dikkat edilmelidir.

İstanbul Desenli Beton Erken Bitirme Aşaması

Yaptığımız her işi büyük bir özen ve hassasiyetle yapıyoruz. İstanbul baskı beton erken bitirme kısmında ıslak beton kalıplar döküldükten sonra tüm yüzeye dağıtılır. Artık halk arasında şaplama olarak da adlandırılan erken bitirme aşamasına geçilebilir. Bu uygulamanın her bir aşaması gerçekten profesyonellik gerektirmektedir. Şaplama aşaması bir mastar yardımıyla düzenlenmektedir. Mastar esnasında yine beton yüzeyinde tasfiye işlemi de gerçekleştirilmektedir. Artık bu aşamada beton yüzeyi tamamen pürüzsüz bir hele getirilir.

Bu aşamada uzman ekibimiz kendileri için gerekli olan şamandıra ya da mala adı verilen bazı aletler kullanırlar. Bu aletler yardımıyla yüzeyde en ufak bir eğrilik ya da pürüz kalmayana kadar çok detaylı bir çalışma gerçekleştirirler. Yine bu kısımda eğer zemindeki köşeli kısımlar en ince detayına kadar düzeltilir.

İstanbul - Kadıköy Kaldırım Baskı Beton Uygulaması, Başka Açıdan Görünüm
İstanbul – Kadıköy Kaldırım Baskı Beton Uygulaması, Başka Açıdan Görünüm

Artık yavaş yavaş uygulamamızın sonlarına doğru gelmekteyiz. İstanbul baskı beton taşlama kısmında ise beton yüzeye yavaş yavaş şekil verme işlemine geçilmektedir. Şayet beton yüzeye sadece kaba bir süpürge kaplaması yapılacaksa kayan prosedürden başka bir işlem gerekmeyebilir. Fakat yüzey damgalı ya da pürüzsüz havlu şeklinde olacaksa çelik mala kaplaması yapılması gerekmektedir. Yüzeyi sertleşen betona son kat aşamasının yapılabilmesi için çelik malalama yapılır.

Bu uygulama işini iyi bilen ustalar tarafından diz kapaklarına taktıkları bir aletle patinaj çekmeleri sonucu oluşturulmaktadır. Müşterinin seçmiş olduğu taş desenleri ve renkleri bu aşamada uygulanmaktadır. Bu yüzden bu aşama yapıldıktan sonra artık uygulamada değişikliğe gidilmesi sıkıntı oluşturacaktır.

İstanbul baskı beton tamamlandı aşaması kısmında artık hemen her detayı yapılan baskı betona nihai bitirme işlemi uygulanmaktadır. Bitirme işlemlerinden en basit olan süpürge bitirme olarak bilinmektedir. Bu aşamada beton yüzeyine özel bir süpürge çekilme işlemi uygulanır. Böylece kaba dokulu bir yüzey elde edilmiş olur. Farklı kaplamalar arasında yine dokulu, damgalı ya da pürüzsüz yüzey kullanılabilmektedir.

Sertleştirme Aşaması

Artık baskı betonumuzun yerleştirme ve bitirme işlemleri uzman ekiplerimizce tamamlanmış bulunmaktadır. Bundan sonra sertleşme adı verilen betonun dinlendiği ve iyileştiği kısma geçilebilir. Bu aşamada baskı beton uygulamaları için olmazsa olmaz olan kürleme aşamasına geçilmektedir. Tamamen özel bir kimyasal karışım olan kür, zemin yüzeyine sürülerek yüzeydeki hemen her tür boşluk ve çatlakları kapatmaktadır. Sertleşme aşamasının bitmesiyle birlikte anında tamamen sızdırmaz yapıda olan bu karışım İstanbul baskı beton sertleştirme ekibi tarafından yüzeye uygulanır.

Tabi ki bu uygulamalar genelde sıcak havalarda uygulanmalıdır. Aksi takdirde soğuk havalarda kür battaniyeleri kullanılarak karışımın soğuktan etkilenmemesi sağlanmalıdır. Bunlarda işin incelik gerektiren detay kısımları olmaktadır. Bu karışım sayesinde baskı beton uygulaması hemen her tür olumsuz hava koşullarına ve kimyasallara karşı çok uzun yıllar korunmaktadır.

Diğer uygulamalara oranla bakımı oldukça kolay ve zahmetsiz bir uygulamadır. İstanbul baskı beton bakım noktasında bütün müşterilerine gerekli her tür detayı vermekte ve bilgilendirmekteyiz. Ev içi uygulamalarınızı normal rutin olarak temizleyebilirken, dışarıdaki uygulamalar için yılda birkaç kez tozunu ya da çamurunu almanız ilk günkü görünümüne kavuşması için yeterli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
× Whatsapp